BŪKITE SVEIKI

Projektai

Šiuo metu vykdomi / įvykdyti projektai:

Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje
 

Projekto pavadinimas

 

MOBILIOS KOMANDOS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ KOKYBĖS IR PRIEINAMUMO GERINIMAS PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE

Projekto vykdytojas

 

Palangos miesto savivaldybės administracija

Projekto partneris

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras

Projekto tikslas

Gerinti ambulatorinių slaugos paslaugų namuose prieinamumą ir kokybę Palangos miesto savivaldybėje.

Projekto veiklos

Viešoji įstaiga Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (VšĮ Palangos ASPC) nuo 2022 metų teikia ambulatorines slaugos paslaugas namuose. Paslaugas daugiau nei 400 asmenų namuose teikia 5 specialistų komanda (bendrosios praktikos slaugytoja ir koordinatorė, bendrosios praktikos slaugytoja, dvi slaugytojų padėjėjos ir kineziterapeutas). Nuo 2022-01-01 iki 2023-09-30 buvo suteikta ambulatorinių slaugos paslaugų namuose 513 pacientų, iš kurių 88 proc. yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Palangos miesto sveikatos biuro duomenimis kurorto savivaldybė iš kitų Lietuvos savivaldybių išsiskiria ypač dideliu pagyvenusių ir senų žmonių skaičiumi, kuris kasmet didėja. 2018 metais Palangoje 65+ amžiaus gyventojų buvo 4235, 2023 metų pradžioje jų skaičius išaugo iki 4749. Poreikis ambulatorinių slaugos paslaugų namuose Palangos mieste yra didelis. VšĮ Palangos ASPC priklauso Šventosios, Būtingės gyvenvietės, kurios nuo Palangos miesto yra nutolusios apie 15 km. Siekiant užtikrinti kokybiškas ir prieinamas ambulatorines slaugos paslaugas namuose yra būtina įsigyti medicininę ir kitą įrangą, lengvąjį elektromobilį. Kasdien ambulatorinės slaugos paslaugas namuose gauna apie 50 Palangos miesto gyventojų. Dėl šios priežasties kiekvienas iš specialistų turi turėti mobilųjį telefoną ir nešiojamą kompiuterį, siekiant laiku susisiekti su pacientu ir vietoje suvesti duomenis apie aplankytą pacientą. Taip pat yra būtina įsigyti vieną mobilų ne mažiau kaip 12 derivacijų elektrokardiografą ir infuzomatą, kurių poreikis yra didelis ir iki šiol komanda šiais medicinos prietaisais turi dalintis. Įsigijus reikiamus medicininius prietaisus ir elektromobilį pagerėtų ambulatorinių slaugos paslaugų namuose koordinavimas, jų prieinamumas ir kokybė Palangos miesto savivaldybėje. Planuojamas projektas prisidės prie hospitalizuojamų pacientų skaičiaus stacionaruose mažėjimo, darnaus vystymosi, lygių galimybių, bei nediskriminavimo, įskaitant sveikatos paslaugų prieinamumo visiems užtikrinimo.

Projekto tikslinė grupė

Bet kokio amžiaus asmenys, kuriems yra nustatyta negalia, atliktas slaugos paslaugų poreikio vertinimas pagal klausimyną, taip pat asmenys, kuriems ilgalaikė priežiūra reikalinga dėl psichikos sveikatos sutrikimų (sergantys senatvine demencija, depresija, bipoliniu sutrikimu, Alzheimerio liga). Taip pat senatvės pensinio amžiaus sulaukę asmenys, dėl amžiaus iš dalis ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kuriems reikalingos ilgalaikės priežiūros paslaugos, bei pacientai po chirurginių intervencijų.

Projekto įgyvendinimo pradžia

 

2024-04-25

Projekto įgyvendinimo pabaiga

 

2025-02-28

Projekto biudžetas

 

72 661,72 Eur

Finansavimo šaltinis

projektas 100 proc. finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Kontaktinis asmuo

Inga Juozapaitienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja, Tel. 0 460 48 125, el. paštas: inga.juozapaitiene@palanga.lt
Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas VŠĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre

 

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras nuo 2021 m. lapkričio 10 d. tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įstaigos reikmėms reikalingos elektros energijos. Tokia galimybė atsirado sveikatos priežiūros įstaigai parengus ir įgyvendinus projektą „Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas VŠĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ bei ant poliklinikos stogo įrengus 79 saulės elektrinės modulius.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra 2020 metų pabaigoje patvirtino paraišką ir miesto poliklinikai skyrė 28 tūkst. 868 eurų subsidiją (80 proc. nuo visos projekto vertės) iš Klimato kaitos programos lėšų. 2021 metais Palangos ASPC sėkmingai įvykdė viešuosius pirkimus, kurių dėka pavyko sutaupyti – visos saulės elektrinės įrangos ir įrengimo darbų kaina sumažėjo iki 21 tūkst. 943,77 eurų. Palangos ASPC prie projekto įgyvendinimo turėjo prisidėti 20 proc., tad saulės elektrinės įrengimo darbai sveikatos priežiūros įstaigai kainavo tik 4 tūkst. 388,75 eurus.

Palangos ASPC vidutiniškai per metus suvartoja apie 28 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos. Naujai įrengta saulės elektrinė gamins 29 tūkst. 625 kilovatvalandžių, todėl papildomai elektros energijos įstaigai pirkti nereikės. Tai leis sutaupyti – už elektros energiją kasmet vidutiniškai buvo sumokama apie 7 tūkst. eurų su PVM, tad saulės elektrinės dėka Palangos ASPC net iki minimumo sumažins kasmet brangstančios elektros energijos išlaidas, o dėl valstybės subsidijos saulės elektrinės įrengimas įstaigai atsipirks per metus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Inovatyvių psichosocialinės ir fizinės reabilitacijos metodų, skirtų pažeidžiamoms gyventojų grupėms, diegimas pasienio regione

Inovatyvių psichosocialinės ir fizinės reabilitacijos metodų, skirtų pažeidžiamoms gyventojų grupėms, diegimas pasienio regione (InnoRe 4 vulnerable groups)

 Projekto finansavimo sutarties Nr.: 1S-246

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras kartu su pagrindiniu partneriu VšĮ LR Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centru „Pušynas“ ir Valstybine biudžetine sveikatos priežiūros įstaiga „Kaliningrado srities vaikų regioninė ligoninė“ įgyvendino projektą „Inovatyvių psichosocialinės ir fizinės reabilitacijos metodų, skirtų pažeidžiamoms gyventojų grupėms, diegimas pasienio regione“.

Šį projektą finansavo Europos Sąjunga. Bendra tarptautinio projekto vertė – 434.671,46 EUR, iš jų – Programos finansavimas – 391.204,31 EUR. Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui numatytas finansavimas sudarė 47.186,42 EUR.

Projekto tikslas – pagerinti psichosocialinės ir fizinės reabilitacijos prieinamumą ir kokybę pažeidžiamoms gyventojų grupėms pasienio regione.

Įgyvendinant projektą VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras įsigijo inovatyvią reabilitacijos įrangą (sauso masažo vandens lovą), kuri leidžia per 1 darbo dieną įstaigos pacientams papildomai suteikti 16 masažo paslaugų. Siekiant kelti specialistų kvalifikaciją buvo suorganizuoti 5 mokymai aktualiomis sveikatos įstaigai temomis. Mokymus išklausė daugiau nei 20 įstaigos specialistų. Taip pat įstaigos darbuotojai prisidėjo prie VšĮ LR Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ rengiamos „Sensorinės judesio metodikos suaugusiems asmenims“ rengimo, dalyvavo  baigiamojoje projekto konferencijoje.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

„EuropeAid“ interneto svetainė https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

 

           2020-12-03                           Projekto įgyvendinimo komanda aptarė projekto įgyvendinimo                                                                                                    problemas dėl Covid-19 pandemijos
 

2020 m. gruodžio 3 d. įvyko projekto komandos susitikimas internetinėje erdvėje. Susitikimo metu buvo pristatytos jau įgyvendintos projekto veiklos ir jų rezultatai. Labai daug diskutuota apie projekto veiklas, kurių įgyvendinti nepavyksta dėl Covid-19 pandemijos ir kurios turi būti perkeltos į internetinę erdvę. Projekto įgyvendinimo komandos nariai aptarė projekto biudžeto pakeitimo klausimus bei viešinimo veiklas. 

          2020-10-28                             Prasidėjo sveikatos įstaigos darbuotojų mokymai

2020 m. spalio mėnesį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojai dalyvavo dviejuose mokymuose. 2020 m. spalio 16 d. 18 darbuotojų išklausė mokymus „Žalos pacientų sveikatai atlyginimo be kaltės modelio įgyvendinimas“. Mokymus vedė Lietuvos gydytojų sąjungos pirmininkas prof. Liutauras Labanauskas. 2020 m. spalio 23 d. įvyko antri mokymai „Sudėtingų bendravimo situacijų ir streso valdymas“. 20 sveikatos įstaigos darbuotojų klausėsi ir aktyviai uždavinėjo klausimus UAB „Talentų namai“ psichologei ir personalo ugdymo trenerei Vegai Dikčienei. 
          2020-09-09                    Parengta metodika skirta neįgalių vaikų reabilitacijai Kaliningrado srities                                                                                  vaikų ligoninėje
 

Projekto partneris Valstybinė biudžetinė sveikatos apsaugos įstaiga „Kaliningrado srities vaikų ligoninė“ ne tik įsigijo naujausią reabilitacijos įrangą, bet ir įsirengė sensorinės integracijos kambarį. Siekiant, kad specialistai teiktų paslaugas kokybiškai partnerių užsakymu Federalinė valstybinė autonominė aukštojo mokslo įstaiga „Baltijos federalinis Imanuelio Kanto universitetas“ parengė „Neįgalių vaikų reabilitacijos galimybės Kaliningrado srities vaikų ligoninės sąlygomis“. Metodikoje mokslininkai pateikė įvairius darbo sensoriniuose kambariuose metodus, atsižvelgiant į pagrindinius vaikų susirgimus. Ši metodika yra viešai prieinama projekto partnerių svetainėse lietuvių ir rusų kalbomis.

Metodika lietuvių kalba

Metodika rusų kalba

            2020-08-05                  Parengta sensorinė judesio metodika pažeidžiamai suaugusių asmenų grupei

 

VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ užsakymu buvo parengta „Sensorinė judesio metodika pažeidžiamai suaugusių asmenų grupei“. Ši metodika aptaria stiprų stresą išgyvenančios pažeidžiamos visuomenės grupės sensorinės integracijos metodą, kaip vieną integralių streso įveikos ir gerovės užtikrinimo būdų. Metodikos tikslinė grupė – statutiniai pareigūnai ir onkologiniai pacientai, kuriuos galima apibrėžti kaip pažeidžiamą grupę. Tikėtina, kad ši metodika paskatins konvencinę mediciną orientuotis į integralumą ir atitinkamai papildyti paslaugų turinį. Sunkioje psichosocialinėje ar fizinio negalavimo situacijoje atsidūręs žmogus yra vienas, paveikiamas ir jo socialinis tinklas: pažeidžiama, emociškai palūžta šeima, artimieji. Tad medicina turėtų ypač akcentuoti psichosocialinius aspektus. Ši metodika apima tik didžiulį stresą išgyvenančių pacientų pagalbos aspektus, bet vienareikšmiškai akcentuotina, kad pagalba būtina dar esant ankstyvajai streso simptomatikai, nes tada ji bus veiksmingesnė, neleis atsirasti ūminei stresinei būklei, bus orientuota į sveikatos tausojimą, vėliau – į jos stiprinimą.

Metodika lietuvių kalba

Metodika rusų kalba

           2020-03-12                            Į polikliniką inovacijos ateina ir pro langą !

 

Palangos asmens sveikatos priežiūros centras įgyvendindamas projektą įsigijo inovatyvų sauso hidromasažo įrenginį. Šis įrenginys pacientams, kenčiantiems nuo streso, raumenų įtampos ir nugaros skausmų, gali atlikti viso kūno arba dalinį kūno masažą, po kurio nereikia keisti savo drabužių ar nusiprausti po dušu. Pacientui pageidaujant kūno masažo metu yra galimybė atlikti ir kojų pėdų masažą. Tai pirmasis tokio tipo įrenginys ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijo regione, pristatytas tiesiai iš Japonijos ir dėl savo nemažų gabaritų turėjo būti įkeltas pro sveikatos įstaigos langą.
Per praėjusius 2019 metus Palangos ASPC daugiau nei 3000 pacientų suteikė pirminės reabilitacijos paslaugų. Kadangi nauja procedūra nereikalauja personalo laiko sąnaudų, papildomai bus galima suteikti daugiau reabilitacijos paslaugų didesniam pacientų skaičiui.

 

                 2019-09-11                      Pirmasis projekto komandos darbinis susitikimas Kalingrade

 

 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro Direktorė Jūratė Mikutienė, projekto administratorė Renata Bertužytė kartu su pagrindinio projekto partnerio VšĮ LR Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centru „Pušynas“ direktoriumi Juliumi Tomu Žulkumi ir direktoriaus pavaduotoju, projekto vadovu Arūnu Merkeliu lankėsi Valstybinėje biudžetinėje sveikatos priežiūros įstaigoje „Kaliningrado srities vaikų regioninė ligoninė“ (Rusija). Pirmojo projekto partnerių susitikimo metu buvo įkurtos projekto valdymo grupės, aptarti ir patvirtinti komunikacijos bei projekto veiklų įgyvendinimo grafikai. Lietuvos partneriams kaliningradiečiai pristatė vaikų ligoninę, parodė patalpas, kurios iš projekto lėšų bus įrengtos naujausia ir pažangiausia reabilitacijos įranga.

Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas Palangos mieste
 

Projekto pavadinimas

PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS EFEKTYVUMO DIDINIMAS PALANGOS MIESTE

Projekto finansavimo šaltiniai

Europos regioninės plėtros fondo lėšos

2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų inveticijų veiksmų programos 8 prioriteto "Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonė Nr. 08.1.3-CPVA-R-609 "Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimas"

Projekto įgyvendinimo pradžia

2019-03-15

Projekto įgyvendinimo pabaiga

2021-09-30

Projekto tikslas

Pagerinti pirminės asnens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę Palangos mieste

Bendra projekto vertė

216 341,59 €

Iš jo Palangos ASPC dalis

114 867,02 €

Projekto vykdytojas

 Palangos miesto savivaldybės administracija

Projekto partneriai

  • VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras
  • S. Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydymo centras
Projekto rezultatai
  • Įrengtos išorinės paradinės lauko durys, kurios sudarys sąlygas neįgaliesiems lengviau patekti į gydymo įstaigą
  • Suremontuotas ir įrengtas DOTS ir pakaitinio gydymo kabinetas
  • Pakeisti langai šeimos gydytojų, odontologų, chirurgo ir ginekologų kabinetuose
  • Įsigyta medicininė įranga ir baldai
  • Įsigytas odontologinis įrenginys
  • Įsigyta kompiuterinė technika
  • Įsigyta tikslinė transporto priemonė, skirta pacientų lankymui namuose
Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija

Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija (SUPER)

 Projekto Nr.: LLI-336

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras kartu su partneriais Lietuvos jūrų muziejumi-delfinariumu, Liepojos ligonine „Piejūras“ (Latvija) ir socialiniu rūpybos centru „Kuržemė“ (Latvija) įgyvendina projektą „Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija“.

Projektas įgyvendinamas pagal Interreg V-A Latvija – Lietuva 2014-2020 programą. Bendra tarptautinio projekto vertė – 651.176,32 EUR, iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 553.499,87 EUR. Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui numatytas finansavimas sudaro 167.254,55 EUR.

Projekto tikslas – gerinti psichosocialinės ir sensorinės integracijos reabilitacijos paslaugų prieinamumą ir efektyvumą Lietuvos ir Latvijos pasienio regione.

Įgyvendinant projektą bus sukurta nauja sensorinės integracijos metodika ir instrumentas abiems šalims. Siekiant kelti specialistų kvalifikaciją bus suorganizuoti 8 mokymai. Taip pat projektų partnerių įstaigose per dvejus metus bus įrengti multisensorinės integracijos kambariai vaikams ir suaugusiems, įdiegtos inovatyvios reabilitacijos paslaugos, įsigyta naujausia reabilitacijos įranga ir priemonės. Projekto metu apmokyti partnerių institucijų specialistai naujai įrengtuose sensorinės integracijos kambariuose naują metodiką išbandys su 2023 pacientais – vaikais ir suaugusiais, sergančiais psichikos ir elgesio sutrikimo ligomis. Planuojama, kad kasmet šiomis paslaugomis naudosis daugiau nei 2000 pacientų Lietuvoje ir Latvijoje.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Nuorodos: www.latlit.eu www.europa.eu

Projekto informacinis plakatas

 Projekto metu sukurti rezultatai

                2020-11-24                               Lietuvai ir Latvijai parengtas 
                                                                   Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas
 

Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas (NSM-II) yra autorių grupės rezultatas: prof. dr. Daivos Mockevičienės, gydytojo, neurochirurgo dr. Kęstučio Jacikevičiaus, kineziterapeutės, lektorės Ingos Šimkutės-Karalevičienės. Instrumento mokslinių - metodinių konsultantų grupė: doc. dr. Brigita Kreivinienė, psichiatrė Ramunė Vaitkienė, psichiatrė, vaikų psichiatrė Evija Silina.
Neurosensomotorinio vertinimo instrumentas (NSM-II) yra modifikuotas, originali išplėstinė NSM-I versija yra pilna, kuomet vienam paciento testavimui yra skiriamas laikas – ne mažiau 2 valandų. Šis instrumentas yra neatsietinas nuo VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro užsakymu sukurtos „Psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo taikant sensorinės integracijos metodus metodikos (aprašo) vaikams ir suaugusiems“, kuri skirta socialinės ir medicininės reabilitacijos specialistams (ergoterapeutams, kineziterapeutams, logoterapeutams, psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams ir kt.), dirbantiems su psichikos ir elgesio sutrikimus turinčiais asmenimis. NSM-II versija modifikuota atsižvelgiant į medicinos ir socialinių paslaugų įstaigų specifiką, kuomet dažniausiai vertinimą atlieka vienas specialistas, vertinimo laikas yra ribotas, o surinktos informacijos pakanka klinikinei diagnozei ir intervencijos planui.
Vadovaujantis praktika, jog nei vienas sensorinės intervencijos metodas bei vertinimo būdas nelaikomas baigtiniu, kadangi neurosensomotorikos mokslas plečiasi kasdien, kaip ir naujos žinios, instrumento autoriai dirba toliau tobulindami šį baigtinį šiam etapui instrumentą, todėl norėdami savo įstaigoje instrumentą įsidiegti ir taikyti klinikinei praktikai būtina pasiteirauti dėl jo naujausios versijos.
NSM instrumentas yra parengtas ištestuoti bei suvokti žmogaus, turinčio psichikos ir elgesio sutrikimų (F00-F99) psichiatrinės diagnozės neurosensomotorines problemas, suplanuoti, įvykdyti neurosensomotorinę intervenciją bei išmatuoti šios tikslinės intervencijos rezultatą. NSM-II instrumentą sudaro trys vertinimo dalys: socialinių duomenų blokas, anamnezės duomenų blokas ir neurosensomotorinis vertinimas. Planuojant intervenciją rekomenduojama vadovautis Metodika, kurioje aprašomi ir pateikiami sensorikos sutrikimai, būdingi žmonėms su psichikos ir elgesio susirgimais. Be paskirto gydymo ir taikomų vaistų, šiems pacientams yra būtinas sensorinis ištyrimas ir sensorinės dietos taikymas su nuolatine peržiūra. Sensorinė dieta turi apimti visas žmogaus gyvenimo sritis – namus, darbą, mokyklą ir kt. Būtina eliminuoti dirginančius faktorius ir veiklas, gyvenimo būdą, įpročius formuoti derinant su sensorine dieta.
Šis Instrumentas yra prieinamas viešam naudojimui Lietuvoje ir Latvijoje, todėl specialistai, besidomintys sensoriniais sutrikimais, gali šį Instrumentą taikyti savo reikmėms:

Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas (NSM-II) lietuvių kalba

Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas (NSM-II) latvių kalba

Šis Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas yra ligoninės „Piejūras“ (Latvija) ir UAB „Navitas optima“ nuosavybė. Draudžiama šį leidinį arba atskiras jo dalis platinti, atgaminti spausdinta, elektronine ar bet kuria forma, įskaitant, bet neapsiribojant vien platinimu internete, naudojimu komercinėje veikloje be rašytinio ligoninės „Piejūras“ (Latvija) ir UAB „Navitas optima“ sutikimo.

                 2020-11-23                               Konferencija „Sėkmingas tarpsieninis bendradarbiavimas vaikų
                                                                    ir suaugusių,
                                                                    turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, reabilitacijoje”

 

2020 m. lapkričio 19 d. įvyko tarptautinė konferencija „Sėkmingas tarpsieninis bendradarbiavimas vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, reabilitacijoje” internetinėje erdvėje. Konferencijos metu pristatyti partnerių pasiekti projekto rezultatai, mokslinius pranešimus skaitė vedantys Lietuvos ir Latvijos reabilitacijos srities mokslininkai. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti prof. dr. Alberto Skurvydo pranešimą „Judesių valdymo ir kinestezijos mokslo naujovės“, prof. dr. Daiva Mockevičienės pranešimą „Psichikos ir elgesio sutrikimų kompleksinis vertinimas taikant neurosensomotorinę integraciją“, prof. dr. Giedrės Kavaliauskienės pranešimą „Sensoriniai sodai – socialiai pažeidžiamų grupių rekreacijai, mokymui ir terapijai“, Liepojos Universiteto prof. dr. Baibos Trinite ir vaikų psichiatrės Evijos Silinos pranešimus. Prie nuotolinės konferencijos buvp prisijungę net 130 dalyvių
               2020-10-30                                  Baigiamasis projekto komandos darbinis susitikimas

2020 m. spalio 30 d. įvyko paskutinis projekto komandos darbinis susitikimas nuotoliniu būdu. Susitikimo metu aptartos įgyvendintos ir dar baigiamos įgyvendinti veiklos. Pasidžiaugta jau pasiektais projekto rezultatais. Aptartos problemos, nemažai diskutuota apie jau inicijuotą neesminį projekto pakeitimą. Projekto vadovė informavo komandos narius apie 2020 m. lapkričio 19 d. įvykstančią baigiamąją projekto konferenciją. Paragino visus partnerius aktyviau viešinti nuotolinę konferenciją, kviesti svečius ir partnerių įstaigų darbuotojus jungtis ir dalyvayti joje. 

                 2020-09-01                                Sveikatos priežiūros specialistai apmokyti dirbti su
                                                                      Neurosensorikos vertinimo instrumentu

  2020 m. rugpjūčio 28 d. Neurosensomotorikos vertinimo instrumento rengėjai suorganizavo mokymus Palangos ASPC specialistams. Mokymų metu buvo pristatytas ir išbandytas Instrumentas. 12 asmens sveikatos priežiūros specialistų ne tik išklausė įdomaus mokslų dr., neurochirurgo Kęstučio Jacikevičiaus pranešimo, bet ir praktiškai, etapiškai mokėsi naudoti pirmąjį Instrumento variantą. Po įvykusių mokymų Metodikos testavimo komanda pradės testuoti Instrumentą. 
                  2020-07-16                               Pradėtas rengti Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas
  Projekto partnerio ligoninės „Piejūras“ (Latvija) užsakymu pradėtas rengti Neurosensomotorikos vertinimo instrumentas. Šį Instrumentą regs autorių grupė iš Lietuvos: prof. dr. Daiva Mockevičienė, gydytojas, neurochirurgas dr. Kęstutis Jacikevičius, kineziterapeutė, lektorė Inga Šimkutė-Karalevičienė. Šis Šis instrumentas bus neatsietinas nuo VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro užsakymu sukurtos Psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo taikant sensorinės integracijos metodus metodikos (aprašo) vaikams ir suaugusiems. Parengtas instrumentas bus viešai prieinamas Lietuvos ir Latvijos sveikatos apsaugos specialistams.
                   2020-07-10                            Trečiasis projekto komandos darbinis susitikimas Liepojoje
  2020 m. liepos 10 d. socialiniame rūpybos centre „Kuržemė“ (Liepoja) įvyko 18 mėnesių projekto Nr. LLI-336 „Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija“ (SUPER) monitoringo komandos darbinis susitikimas. Susitikime dalyvavo visi projekto įgyvendinimo komandos nariai. Susitikimo metu buvo aptarta antrosios projekto ataskaitos teikimo problemos, pasidalinta patirtimi sprendžiant iškilusius klausimus, pasidžiaugta rezultatais. Centro „Kuržemė“ darbuotojai projekto komandai pristatė  šio projekto metu įrengtus 2 multisensorinės integracijos paslaugai teikti skirtus kabinetus. Susitikimo dalyviai galėjo išbandyti inovatyvią sensorinės integracijos įrangą.
 
 
                   2020-06-18                                  Baigtas įrengti multisensorinės integracijos kambarys
  2020 m. gegužės mėnesio paskutinėmis dienomis buvo baigtas įrengti multisensorinės integracijos kambarys. Kineziterapeutė ir ergoterapeutė Raimonda Tuinylienė kartu su komandos nariais vadovaudamasi sensorinių sutrikimų metodika šiame kabinete jau testuoja sveikatos įstaigos pacientus. Per pavasarį Psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo taikant sensorinės integracijos metodus metodika (aprašas) vaikams ir suaugusiems pratestuota su 17 suaugusių asmenų, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų.
                   2020-05-26                                 Lietuvai ir Latvijai  sukurta sensorinių sutrikimų metodika

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro užsakymu sukurta „Psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo taikant sensorinės integracijos metodus metodika (aprašas) vaikams ir suaugusiems“, kuri skirta socialinės ir medicininės reabilitacijos specialistams (ergoterapeutams, kineziterapeutams, logoterapeutams, psichiatrams, psichologams, socialiniams darbuotojams ir kt.), dirbantiems su psichikos ir elgesio sutrikimus turinčiais asmenimis. Taip pat ji svarbi, siekiant šviesti visuomenę ir specialistus apie sensorinius simptomus ir gydymą bei padėti žmonėms, kurie gyvena su sensorine disfunkcija.

Metodikoje aprašomi ir pateikiami sensorikos sutrikimai, būdingi žmonėms su psichikos ir elgesio susirgimais. Be paskirto gydymo ir taikomų vaistų, šiems pacientams yra būtinas sensorinis ištyrimas ir sensorinės dietos taikymas su nuolatine peržiūra. Sensorinė dieta turi apimti visas žmogaus gyvenimo sritis – namus, darbą, mokyklą ir kt. Būtina eliminuoti dirginančius faktorius ir veiklas, gyvenimo būdą, įpročius formuoti derinant su sensorine dieta.

Sensorinė integracija, sensorinė dieta, sensorinė disfunkcija ir kiti terminai, jau ne vieną dešimtmetį puikiai integruojasi į medicinos teoriją ir praktiką, ypač pacientams su psichikos ir elgesio sutrikimais, kuriems visa tai derinama su kitais gydimo metodais (psichoterapijos, vaistai ir kt.) Augantis psichikos ir elgesio sutrikimų skaičius reikalauja integratyvių metodų ir didesnio visų grandžių sveikatos, švietimo ir socialinių sričių specialistų bendradarbiavimo. Sensorinės integracijos teorija siūlo į žmogaus elgesį pažvelgti per neuromokslo prizmę. Sėkminga sensorinių sutrikimų diagnostika ir gydymas (sensorinė dieta) ne tik eliminuoja probleminio elgesio priežastis, tačiau ir užtikrina asmens sėkmingą dalyvavimą socialinėje aplinkoje.

Metodiką parengė VšĮ „Vaiko raida". Mokslinės dalies regimo grupė: prof. dr. D. Mockevičienė, socialinio darbo pedagogė A. Kasperavičienė, gydytoja psichiatrė R. Vaitkienė, gydytojas neurochirurgas doc. dr. K. Jacikevičius.

Ši metodika yra prieinama viešam naudojimui Lietuvoje ir Latvijoje, todėl specialistai, besidomintys sensoriniais sutrikimais, gali šią metodiką taikyti savo reikmėms:

Metodika lietuvių kalba

Metodika latvių kalba

Ši metodika yra VšĮ „Vaiko raida“ ir VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centras“ nuosavybė. Draudžiama šį leidinį arba atskiras jo dalis platinti, atgaminti spausdinta, elektronine ar bet kuria forma, įskaitant, bet neapsiribojant vien platinimu internete, naudojimu komercinėje veikloje be rašytinio VšĮ „Vaiko raida“ ar VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centras“ sutikimo.

                   2019-12-10                              Antrasis projekto komandos darbinis susitikimas Klaipėdoje

 

 

2019 m. gruodžio 10 d. Jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre (Klaipėda) įvyko 12 mėnesių projekto Nr. LLI-336 „Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija“ (SUPER) monitoringo komandos darbinis susitikimas. Susitikime dalyvavo visi projekto įgyvendinimo komandos nariai. Susitikimo metu buvo aptarti projekto ataskaitų teikimo klausimai, pasidalinta gerąja patirti įgyvendinant projekto veiklas, aptarti problemų sprendimo būdai, susitarta dėl 18 mėnesių projekto monitoringo komandos susitikimo laiko ir vietos Latvijoje, bei kiti klausimai. Projekto komandai susikaupti nuolat trukdė smalsūs delfinai. Susitikimo pabaigoje darbo grupei Jūrų muziejaus atstovai pravedė ekskursiją bei supažindino su šio projekto metu pasiektais rezultatais. 
 
                    2019-12-09                            Baigiamas įrengti multisensorinės integracijos kambarys
 

Vienas iš reikšmingiausių šio projekto rezultatų yra Palangos ASPC baigiamas įrengti multisensorinės integracijos kambarys vaikams ir suaugusiems. Vasaros metu UAB „Rangova“ atliko kabineto remonto darbus, o specializuotos įrangos tiekimo viešą pirkimo konkursą laimėjo UAB „Slaugivita“.

Palangos ASPC direktorės Jūratės Mikutienės teigimu: „šiandien yra svarbi ne tik medicininė reabilitacija, tačiau ir psichosocialinė bei palaikomoji, todėl sveikatos įstaiga plečia paslaugų spektrą šia kryptimi ir savo pacientams kitų metų pradžioje pasiūlys nemedikamentinius, tačiau mokslu grįstus pagalbos metodus“.

                       2019-12-06                                              Mokomasis vizitas Magdeburge, Vokietijoje
    

Siekiant geriau pažinti ir įsigilinti į RehaCom kognityvinės terapijos instrumento panaudojimą 5 Palangos ASPC atstovai š. m. gruodžio 2 – 5 dienomis lankėsi Magdeburge, Vokietijoje. Pirmą mokomojo / pažintinio vizito dieną poliklinikos atstovai išklausė diplomuoto psichiatro Michael Preier paskaitą apie RehaCom kognityvinės terapijos poveikį pacientams. RehaCom ekspertas-specialistas Ferry Tomaszyk pristatė kaip veikia RehaCom kognityvinės terapijos įrankis, pravedė ekskursiją po įmonę, bei pristatė naujausius medicininius įrengimus, skirtus greitai ir efektyviai ligų diagnozei. Antrą vizito dieną buvo aplankyta Median Klinik NRZ Magdeburg. Vyriausiasis gydytojas Ronald Lenz perskaitė paskaitą apie reabilitacijos naujoves, pristatė klinikoje teikiamas paslaugas, bei ateities planus. Po paskaitos klinikos atstovai pravedė ekskursiją po įstaigą, pristatė naujausią medicininę reabilitacinę įrangą, teikiamas paslaugas, praktiškai parodė kaip organizuojamas pacientų reabilitacijos procesas.

                       2019-10-30                         Įdiegtas naujas RehaCom kognityvinės terapijos instrumentas
 

 

Projekto metu įsigyta ir jau įdiegta interaktyvi daugiau nei 20 metų visame pasaulyje žinoma pažintinių funkcijų lavinimo sistema RehaCom. Palangos ASPC specialistai šią sistemą naudos suaugusiųjų ir vaikų reabilitacijoje, sergantiems neurologinėmis ligomis bei turintiems atminties, dėmesio ir įvairiapusių raidos sutrikimų.

Kiek anksčiau taip pat nupirkta inovatyvi ergoterapijos ir funkcinio įvertinimo grįžtamojo ryšio kompiuterinė sistema „Biometrics E-LINK“, kuri leidžia sveikatos įstaigos pacientų sveikatos problemas spręsti interaktyviai.

 

 

                       2019-06-28                           Įsigyta nauja ir inovatyvi reabilitacijos įranga bei priemonės

Įgyvendindami projektą Palangos ASPC įsigijo naujas ir inovatyvias reabilitacijai skirtas priemones bei įrangą. Kineziterapeutė, ergoterapeutė Raimonda Tuinylienė džiaugiasi įsigyta darbine ergoterapijos sistema su visomis priemonėmis ergoterapijai, prie kurios vienu metu gali dirbti net su 4 pacientais. Neuro-ortopedijos reabilitacijai, skausmo terapijai bei sensomotorikos lavinimui įsigytas neuro-ortopedinis treniruoklis.

                   2019-02-13                                    Pirmasis projekto komandos darbinis susitikimas Palangoje

 

2019 m. vasario 13 d. Palangoje įvyko pirmasis projekto Nr. LLI-336 „Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija“ (SUPER) partnerių darbinis susitikimas. Susitikime dalyvavo 10 projekto partnerių institucijų darbuotojų. Interreg V-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinio sekretoriato vyresnioji ekspertė Anda Apse supažindino dalyvius su projekto įgyvendinimo taisyklėmis ir reikalavimais. Pirmojo darbinio susitikimo metu buvo išrinkta projekto įgyvendinimo komanda ir patvirtintas projekto komunikacijos planas.

 

 

                  2019-02-06                          Pasirašyta tarptautinio projekto įgyvendinimo bendradarbiavimo sutartis

2019 m. vasario 6 d. Palangos miesto savivaldybėje buvo pasirašyta tarptautinio projekto Nr. LLI-336 „Sėkminga vaikų ir suaugusių, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų, psichologinė ir sensorinė reabilitacija“ (SUPER) įgyvendinimo bendradarbiavimo sutartis. Ją parašais patvirtino VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Jūratė Mikutienė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, Latvijos socialinio rūpybos centro „Kuržemė“ direktorius Visvaldis Gūtmanis bei Liepojos ligoninės „Priejūras“ valdybos pirmininkas Aigars Puks.

Įgyvendinant projektą, kurorto sveikatos įstaigoje per dvejus metus bus parengta nauja sensorinės integracijos metodika, įrengtas sensorinės integracijos kambarys vaikams ir suaugusiems, įdiegtos inovayvios reabilitacijos paslaugos, įsigyta naujausia reabilitacijos įranga, apmokyti darbuotojai.

Bendra tarptautinio projekto vertė – 651.176,32 EUR, iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 553.499,87 EUR. Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui numatytas finansavimas sudaro 196.770,06 EUR.

Diabetinės pėdos kabineto įrengimas VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre
   
 

Diabetas yra lėtinė liga, kurią sukelia dėl insulino disbalanso padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Sergant diabetu sutrinka automatinis reguliavimas, todėl insulino kiekis gali sumažėti iki pavojingai žemo lygio. Ilgai išsilaikęs didelis gliukozės kiekis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip diabetinė angiopatija, polineuropatija, nefropatija, kardiomiopatija. Dėl diabetinės angiopatijos sutrinka kraujotaka galūnėse ir išsivysto pėdos opos.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis Europos regione cukriniu diabetu serga apie 60 mln. žmonių, apskaičiuota, kad iki 2030 m. šis skaičius gali padvigubėti. Dėl didelio gliukozės kiekio kraujyje kasmet miršta apie 3,4 milijono žmonių visame pasaulyje.
Lietuvos Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis 2015 m. Lietuvoje sergamumas II tipo cukriniu diabetu skaičius buvo 42,6 atvejai 100 000 gyventojų, tuo tarpu Palangos miesto savivaldybėje 93,1 atvejai 100 000 gyventojų, tai yra 50,5 atvejais daugiau nei tuo pat metu registruojama Lietuvoje. 2016 m. sergamumo II tipo cukriniu diabetu, skaičius 100 000 gyventojų Palangos miesto savivaldybėje buvo 1,33 karto didesnis nei Lietuvos vidurkis. Naujai susirgusių II tipo cukriniu diabetu asmenų bendras skaičius Palangoje 2016 m. buvo 94.
Atsižvelgiant į šią situaciją, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras inicijavo projektą skirtą asmenims sergantiems II tipo cukriniu diabetu, įsteigiant poliklinikoje Diabetinės pėdos kabinetą. Minėto kabineto įkūrimui sveikatos įstaigai finansinę paramą skyrė Palangos Rotary klubo ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai. 2018 m. Kalėdinio labdaros renginio metu šių kurorto organizacijų nariai diabetinės pėdos kabineto įrangai įsigyti paaukojo 8000 eurų.
Diabetinės pėdos kabinetas įstaigoje atidarytas 2019 m. gegužės 23 d. Diabetinės pėdos kabineto atidarymo juostelę perkirpo miesto meras Šarūnas Vaitkus, įstaigos direktorė Jūratė Mikutienė, Palangos VRA prezidentė Ingrida Valaitienė bei Palangos Rotary klubo prezidentas Klaidas Pakutinskas. Naująją įrangą pašventino Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas.

 

 

               
E. sveikatos paslaugų plėtra Klaipėdos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose
 

Projekto pavadinimas

E. SVEIKATOS PASLAUGŲ PLĖTRA KLAIPĖDOS REGIONO ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE

Projekto finansavimo šaltiniai

ES struktūriniai fondai: Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonė Nr. VP2-3.1-IVPK-11-V-01-003 „Elektroninės sveikatos paslaugos savivaldybėse“

Projekto įgyvendinimo pradžia

2011-08-10

Projekto įgyvendinimo pabaiga

2015-06-30

Projekto tikslas

Sukurti elektroninę sveikatos paslaugą pacientams, pasiekiamą atvykus į įstaigą ir per nacionalines sistemas, o įstaigoms – optimizuojant pacientų aptarnavimo ir įstaigos veiklos kaštus.

Bendra projekto vertė

695 087,95 €

Iš jo ES dalis

590 824,76 €

Projekto vykdytojas

 Viešoji įstaiga Klaipėdos universitetinė ligoninė

Projekto partneriai

  •  VšĮ Šilutės ligoninė,
  • VšĮ Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninė, 
  • Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kretingos ligoninė,
  • Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kretingos psichikos sveikatos centras;
  • Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Salantų pirminės sveikatos priežiūros centras;
  • Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė,
  • VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė,
  • VšĮ Klaipėdos Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centras,
  • VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centras;
  • BĮ Klaipėdos priklausomybės ligų centras.
Projekto rezultatai Sukurta bendradarbiavimo lygio interaktyvi elektroninė paslauga „Pacientų medicininės sveikatos istorijos duomenų kaupimas, saugojimas ir pateikimas elektroniniu būdu pacientams ir Sveikatos priežiūros įstaigų specialistams“
Projekto būsena  Baigtas įgyvendinti
Sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimas keliant darbuotojų kvalifikaciją
 

Projekto pavadinimas

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ VEIKLOS IR TEIKIAMŲ PASLAUGŲ KOKYBĖS GERINIMAS KELIANT DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJĄ

Projekto finansavimo šaltiniai

ES struktūriniai fondai: Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ priemonė Nr. VP1-1.1-SADM-06-K-01-072 „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas viešajame sektoriuje“

Projekto įgyvendinimo pradžia

2009-08-14 

Projekto įgyvendinimo pabaiga

2011-11-13

Projekto tikslas

Didinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų kvalifikaciją, profesinių žinių ir gebėjimų lygį, siekiant užtikrinti jų geresnį prisitaikymą prie rinkos poreikių, didesnį įstaigų veiklos efektyvumą.

Bendra projekto vertė

2 777 789,04 €

Iš jo ES dalis

2 361 118,51 €

Projekto vykdytojas

 Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga

Projekto partneriai

  • VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras,

  • VšĮ Ignalinos ligoninė,

  • VšĮ Kauno apskrities ligoninė,

  • VšĮ Kazlų Rūdos ligoninė,

  • VšĮ Marijampolės ligoninė,

  • VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika,

  • VšĮ Palangos pirminis asmens sveikatos priežiūros centras,

  • VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninė,

  • Šiaulių apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namai,

  • VšĮ Ukmergės ligoninė,

  • VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika.

Projekto tikslinės grupės

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, specialistai ir administracinis personalas

Projekto rezultatai

Atlikti šakinis ir partnerių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo ir bendrųjų įgūdžių tobulinimo poreikių tyrimai, sudaryta projekto dalyvių mokymo programa, apmokyti 2 294 sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (nuo slaugytojų, socialinių darbuotojų, psichologų, buhalterių, gydytojų iki administracijos ir vadovaujančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų), pakelta kvalifikacija, pagerintos profesinės žinios ir gebėjimai.

Projekto būsena

 Baigtas įgyvendinti
VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro modernizacija ir paslaugų kokybės gerinimas
 

Projekto pavadinimas

VŠĮ PALANGOS PIRMINĖS ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRO MODERNIZACIJA IR PASLAUGŲ KOKYBĖS GERINIMAS

Projekto finansavimo šaltiniai

Lietuvos 2004-2006 m. Bendrojo programavimo dokumento 1 prioriteto „Socialinės ir ekonominės infrastruktūros plėtra“ 1.4. priemonės „Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimas ir modernizavimas“ veiklos sritis „Bendrosios praktikos gydytojų paslaugų infrastruktūros plėtra ir modernizavimas“ (Nr. BPD2004-ERPF-1.4.0-03-05/0049-03)

Projekto įgyvendinimo pradžia

2006-11-15

Projekto įgyvendinimo pabaiga

2009-09-07

Projekto tikslas

Gerinti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę Palangos miesto gyventojams.

Bendra projekto vertė

243 502,76  €

Iš jo ES dalis

222 587,67 €

Projekto vykdytojas

 VšĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras
Projekto rezultatai

Suremontuotas Šventosios BPG kabinetas ir rekonstruotas stogas, įsigyta medicininė įranga, odontologinė įranga, medicininiai ir biuro baldai, kompiuterinė ir programinė įranga, automobilis.

Projekto būsena  Baigtas įgyvendinti



Informacija atnaujinta 2024-08-16